Modne strzyżenia na 2022

 

Modne fryzury męskie na 2022 są przede wszystkim  bardzo męskie!  Panowie często decydują się na krótkie fryzury zapominając jakie mają możliwości eksperymentowania z włosami. Zaobserwujemy powrót fryzur z zeszłego sezonu jak również zobaczymy nowości. Dominować będą wygolone boki, a jednocześnie powraca nieco zapomniany trend na półdługie włosy, niemal sięgające do ramion, ale upięte w kucyk.  Powrót zaliczają również efektowne grzywki oraz gładkie uczesania.  Messy hair nadal będzię na topie, czyli kontrolowany naturalny nieład na głowie.

 

 Side swept

 

Side swept to fryzura męska z krótkimi bokami, wyraźnie dłuższą grzywką zaczesaną luźno na jeden bok. Panowie, którzy zdecydują się na tą wersję fryzury będą musieli zapuścić włosy, minimalna długość to około 15 cm. w górnej części  włosów.  Side swep to zdecydowanie odważna i bardzo efektowna fryzura dla panów z charyzmą.

 

 Side part

 

Side part to klasyczna fryzura męska z przedziałkiem z boku. Fryzura jest bardzo nowoczesna z elementami  retro. Side part to włosy średniej długości z idealnie wycieniowanymi bokami oraz charakterystycznym przedziałkiem z boku wskazującym ułożenie włosów. Od przedziałka układa się górna partia włosów, które są średniej długości, włosy  cieniowane są  tak aby się układały we właściwą stronę. Stylizacja włosów nie powinna zająć panom dużo czasu, samo cieniowanie włosów nadaje im kierunek ułożenia.  W razie potrzeby  używamy kosmetyków teksturyzujących.

 

  Quiff

 

Quiff  to fryzura męska z uniesioną grzywką. Charakteryzuje się mocno wygolonymi bokami oraz tyłem.  Fryzura Quiff nie posiada przedziałka, góra włosów jest średniej długości, jest cieniowana oraz stylizuje się nią do góry za pomocą suszarki i szczotki. Utrwalać ją można za pomocą past lub lakieru.

 

 Buzz cut 

 

Buzz cut to fryzura męska bardzo krótko ostrzyżona przy samej skórze głowy najczęściej maszynką. Fryzura buzz cut jest bardzo wygodna dla osób, które nie chcą poświęcać swojego czasu na stylizację. Jedynym wymogiem może być regularne przycinanie, by zachować kształt fryzury. Pamiętajmy fryzura buzz cut odkrywa wszystkie mankamenty, wiec nie jest proponowana do każdego kształtu twarzy.

 

 Man bun

 

Man bun to nic innego jak męski kucyk.  Chcąc uzyskać modną fryzurę męską  man buna tzw. na „Samuraja”, konieczne jest zapuszczenie włosów na  min. 15 cm długości. Man bun wygląda bardzo męsko i atrakcyjnie. Bardzo dobrze łączy się z krótką brodą, jak i długim zarostem.  Do układania fryzury męskiej Man Bun nie są wymagane kosmetyki, natomiast warto zadbać o włosy poprzez ich odpowiednią pielęgnację za pomocą  szamponów do włosów,  odżywek, masek.

 

 Blowout

 

Blowout to fryzura męska charakteryzująca się ” burzą włosów”, naturalnym ułożeniem włosów, które sprawia, że całość wygląda jakby ułożył je wiatr . Fryzurę blowout  układamy palcami  lub  z użyciem suszarki. Fryzura nie tylko przyciąga wzrok, ale jednocześnie jest stylowa i naprawdę wygodna. Do stworzenia fryzury trzeba zapuścić włosy do średniej długości.

 

 Pompadour

 

Pompadour to  fryzura męska bardzo charakterystyczna w stylu Elvisa Presleya. Włosy są długie na całej głowie, cieniowane tak, że od dołu są krótkie a góra jest najdłuższa. Całość zaczesujemy  do góry i  układamy na połysk  za pomocą suszarki, pomady , żelu lub mocnego lakieru.

 

Undercut

 

Undercut to fryzura męska charakteryzuje się włosami wyciętymi po bokach oraz z tyłu głowy.  Góra pozostaje  dłuższa, można ją układać do tyłu lub pozostawić w lekkim nieładzie. Fryzura undercut pasuje do mężczyzn o regularnych rysach twarzy i mocno zarysowanych kościach policzkowych. Do stylizacji fryzury stosujemy żele i pomady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Call Now Button