Modne strzyżenia na 2022

 

Modne fryzury na 2022r są przede wszystkim bardzo kobiece! Niezmiennie utrzymuje się trend na fryzury w stylu  pixie i bob oraz rockowy mullet hair fryzura  z lat 80. W trendach na 2022 jest też kilka ciekawych fryzur i zaskakujących powrotów  w ulepszonej wersji.  Modne będzie chociażby “mullet hair” czyli  krótko z przodu długo z tyłu inaczej  fryzura “na czeskiego piłkarza. Hit w latach 80. i 90. wśród piłkarzy, ale też piosenkarzy (nosili je m.in. Rod Stewart czy Paul McCartney) teraz nie tylko przeżywa drugą młodość, ale też wkracza na salony. Wszystko dzięki unowocześnieniu formy – pasma płynnie przechodzą z krótszych w dłuższe, nie ma już między nimi tak drastycznych różnic. Liczy się też ułożenie na lekko kręconych, falowanych lub nieco potarganych włosach mullet sprawdza się najlepiej. Jest to propozycja dla włosów długich lub półdługich.

 

 Krótka grzywka

 

W tym sezonie nie będziemy zasłaniać brwi lecz je odsłaniać! Hit sezonu to krótsza odsłona  curtine bang  czyli nazywana również “baby bang”. Grzywka będzie przyciągać wzrok do czoła i uwypuklać oczy. W przeciwieństwie do modnej w zeszłym roku “curtain bang”.  Grzywka pasuje prawie każdemu i prawie każdemu dodaje charakteru! Unikać jej należy tylko przy twarzach trójkątnych , ponieważ optycznie uwydatni dysproporcje między górną, szerszą częścią twarzy i dolną  węższą, oraz przy kręconych włosach (będzie ciężka do ułożenia).  Modną grzywkę  możesz łączyć zarówno z krótkimi, jak i długimi włosami.

 

 Francuska grzywka

 

Grzywka ta idealnie wpisuje się w kanon urody panujący we Francji. Francuzki wyglądają bardzo kobieco i stylowo, a zarazem naturalnie. Francuska grzywka jest stosunkowo długa. Wyróżnia się tym, że układa się nieco na boki, a pojedyncze kosmyki mogą być zakręcone w różne strony włosów. Francuska grzywka świetnie prezentuje się w towarzystwie twarzy owalnej, okrągłej czy kwadratowej. Wygląda ponadczasowo i elegancko. Jest gwarancją lekkiego, dziewczęcego looku. Ponadto francuska grzywka pasuje praktycznie do każdej stylizacji. Nie bez przyczyny uczesanie takie nosi wiele gwiazd, takich jak Taylor Swift, Dakota Johnson czy Charlotte Gainsbourg.

 

 Fryzura typu bob

 

Popularna fryzura na boba niezmiennie ciągle jest na topie dzięki swoim modyfikacją.  Trend ten wyznaczyła głównie Victoria Beckham. W tym sezonie klasyczny modny bob pokaże się w wariancie odwróconym czyli z krótszym tyłem i dłuższym przodem.  Bob to dobra opcja dla okrągłych i kwadratowych twarzy. Modny będzie również bob w wersji shaggy, czyli wystrzępionej i asymetrycznej. Fryzura dedykowana jest dla osób o  cienkich włosach, dzięki czemu uzyskają pożądaną objętość.

 

 Krótkie pixie cut w stylu retro

 

Fryzura pixie pokochało wiele kobiet, jest bardzo kobieca. Fryzura na chłopczycę pokochały m.in Zoë Kravitz, Emilia Clarke, Scarlett Johansson i wiele innych kobiet ze świata modelingu. . Pixie cut  można stylizować na różne  sposoby. Możesz zaczesać włosy gładko do tyłu, eksperymentować z przedziałkiem oraz z grzywką. Komu pasuje taka fryzura? W cięciu typu pixie cut świetnie odnajdą się zarówno posiadaczki okrągłego, trójkątnego jak i kwadratowego kształtu twarzy. Dlaczego? Taka fryzura optycznie wysmukla twarz, a także pięknie podkreśla i uwydatnia kości policzkowe. Przy takim cięciu nasza szyja wydaje się dłuższa a ramiona smuklejsze.

 

Call Now Button